TOEFL чи IELTS?

Що це за іспити і скільки балів потрібно для вступу?

International English Language Testing System (IELTS) і Test of English as a Foreign Language (TOEFL) – іспити міжнародного рівня, що тестують знання англійської мови як іноземної. Здавалося б, вибрати один з двох іспитів нескладно, адже обидва перевіряють знання англійської мови. Але перше враження оманливе, і вони зовсім не схожі. Виникає питання «Що здавати: IELTS чи TOEFL?».

IELTS перевіряє знання британського варіанту англійської мови. Тобто IELTS вам знадобиться, якщо ви хочете переїхати до Великобританії, Австралії або Нової Зеландії. TOEFL перевіряє знання американської англійської. TOEFL треба здавати тим, хто хоче переїхати до Сполучених Штатів Америки чи Канади.

Крім Англії і Америки, понад 130 країн приймає результати TOEFL і більше 145 країн приймає результати IELTS. Якщо ви їдете вчитися за кордон, то з сертифікатом TOEFL або IELTS перед вами відкриті двері 9 000 навчальних закладів. Крім того, багато американських вузів приймають результати IELTS, а багато британських приймають TOEFL. Тому обов’язково перевіряйте, який іспит краще в обраному вами університеті.

Максимальний бал тестування TOEFL – 120. Для вступу до американських ВНЗ досить набрати 60-85 балів. Сертифікат дійсний протягом 2-х років.

На іспиті IELTS максимальний бал оцінювання – 9. Прохідний бал до ВНЗ Британії – від 4.5. У навчальних закладах Канади, Австралії та Нової Зеландії приймаються результати тестування, де набрано не менше 6 балів. Термін дії сертифіката – 2 роки.

Які особливі відмінності мають TOEFL та IELTS?

  • TOEFL триває 4 години, IELTS – 2 години 45 хвилин. Менше – не означає легше. Але фізично може бути важче думати, слухати, читати, писати протягом чотирьох годин.
  • Всі завдання в TOEFL – це “multiple choice”, тобто вам потрібно вибрати правильну відповідь з декількох запропонованих. В IELTS різні типи завдань: заповнити пропуски, вказати вірне твердження або невірне і т. д. Тобто якщо правопис кульгає, то в IELTS це буде видно і оцінку за це можуть знизити.
  • На іспиті відображається і те, що IELTS перевіряє британський англійський, а TOEFL – американський. Це означає, що варіант англійської мови в двох іспитах теж буде різний. Слова, вирази, ідіоми зустрінуться ті, якими користуються носії у відповідній країні.
  • Сертифікат на знання англійської мови TOEFL або IELTS дійсний два роки. Через два роки інформація про склавших іспит видаляється з бази даних. Тому, якщо є необхідність, іспит здається ще раз. Термін дії не нескінченний, тому що ваш рівень знань може змінюватися з плином часу.

Підготовка до здачі міжнародного іспиту з англійської мови – процес складний і трудомісткий. Складіть графік занять, виробіть дисципліну і старанно займайтеся англійським, залучаючи до цієї діяльності системний підхід і мотивацію.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.